Aktivasyon kodunuzu almak için
0212
440 1 440

Tabletim yok. Anaokulu'nun tablet versiyonunu nasıl kullanacağım?
Anaokulu'nun tablet versiyonunu bilgisayarınız da kullanabilirsiniz.
Anaokulu dergilerini ya da tablet uygulamalarını ayrı ayrı satın alabiliyor muyum?
Ayrıntılı bilgi için 0212 440 1 440 no'lu Kültür Ürünleri Danışma Hattı'nı arayabilirsiniz.
E-kitapları nasıl okuyabilirim?
E- kitabınızı her türlü bilgisayar, tüm tabletler (iPad ve Android cihazlar) ve e-kitap okuyucularında kullanabilirsiniz.
Okul öncesi eğitim neden önemli?
Çocuğun gelişiminde bazı dönemler büyük önem taşır. Erken çocukluk adı verilen 0–6 yaş arası dönem, çocuğun en hızlı geliştiği, büyüdüğü ve çevresiyle etkileşimden en çok etkilendiği dönemdir. Erken çocukluk dönemindeki deneyimler beynin gelişimi için belirleyicidir. Çocuğun bu dönemde gelişimini destekleyen bir ortamda bulunması gerekmektedir. Erken Çocukluk Eğitimi, insan gelişiminin en önemli devresinde bu imkanı sağlamaktadır.
Dergideki alıştırmalar ne kadar sürede bitirilmeli?
Haftalık olarak çalışılması önerilen bu eğitim dizisindeki her dergiyi 1 hafta içinde bitirmeyi hedefleyin. İlk başta çocuğunuz bir seferde tümünü bitirmek isteyebilir. Fakat dikkat toplama süresinin kısalığı nedeniyle sıkılabilir, algı güçlüğü yaşayıp, hatalar yapmaya başlayabilir. Günde sadece 20 dakika ayırarak çocuğunuz ile hem keyifli zaman geçirecek hem de onun daha başarılı bir okul hayatı için temelleri şimdiden atmış olacaksınız.
Çocuğum alıştırmaları yapamadığında doğru cevabı söylemeliyim mi?
Alıştırmalar sırasında çocuğunuzun yanında durun, süreci takip edin ve istediğinde ona destek olun. Alıştırmayı çocuğunuzun yapması önemli, ona başarması için fırsat verin.
Çıkartma, kart gibi malzemelerin faydası nedir?
Masaüstü oyunlar, kartlar ve daha pek çok sürpriz, öğrenme sürecini keyifli hale getirecek.
Oynuyoruz bölümündeki alıştırmaların faydası nedir?
Çocuğunuz, dikkatini toplamayı, olayları birbirine bağlamayı ve çevresindeki cisimleri tahmin etmeyi ve canlandırma yapmayı öğrenecek
Okumaya Hazırlanalım bölümündeki alıştırmaların faydası nedir?
Basit şekil ve resimleri ayırma alıştırmalarından başlayarak, çocuğunuz adım adım, harfleri ve basit kelimeleri okumaya başlayacak
Anlatalım bölümündeki alıştırmaların faydası nedir?
Kelime haznesi gelişen çocuğunuz kısa hikayeler anlatabilecek. Yeni bilgilere sahip olacak, çevresini tanıyacak ve çevresindekilerin duygu ve davranışlarını anlamaya, yaşıtları ile ilişki kurmaya başlayacak. Öğrendiklerini hatırlamayı ve sorulara cevap vermeyi öğrenecek
Keselim bölümündeki alıştırmaların faydası nedir?
Öğrenme sürecini de kolaylaştıran alıştırmalar ile çocuğunuzun sanatsal yönü ve el becerileri gelişecek ve sırasına göre işlem yapmayı öğrenecek.
Yazmaya Hazırlanalım bölümündeki alıştırmaların faydası nedir?
Çocuğunuz yazı yazmaya başlamadan önce çizgiler çizip şekiller oluşturarak basit formları öğrenecek ve alfabenin harflerini yazmak gibi daha zor çizimlere alışmış olacak.
Sayalım bölümündeki alıştırmaların faydası nedir?
Serinin tüm alıştırmalarını tamamladığında çocuğunuz 20’ye kadar saymayı, büyüklükleri kıyaslamayı, uzunluk belirlemeyi, şekilleri ayırt etmeyi ve saati söylemeyi öğrenecek.
Çözelim bölümündeki alıştırmaların faydası nedir?
Çocuğunuz mantıklı düşünmenin temelleri olan, şekiller arasındaki ortak özellikleri bulmayı, onları sınıflandırmayı ve adlandırmayı, ayrıca soruları çözmeyi ve sonuçlar çıkarmayı öğrenecek.
Kontrol edelim bölümündeki alıştırmaların faydası nedir?
Her fasikülün sonunda, o sayıda neler öğrenildiğini tekrarlamak amacına yönelik alıştırmalar bulunmaktadır. Bu sayfalar çocuğun güvenini artırarak bir sonraki sayıya motivasyonunu hazırlamaktadır.